Aplikacje na start

Czy Św. Mikołaj okazał się szczodry i pomimo zastrzeżeń, co do Twojego zachowania, przyniósł Ci iPada? Czy obiecałeś sobie, że nie będziesz poświęcał czasu na głupoty i tylko okazyjnie grał w gry, a iPad będzie Ci służył wyłącznie do pracy? Świetnie, ale pewnie masz pytanie:

Od czego zacząć pracę na iPadzie?

Jeśli chcesz poważnie pracować na iPadzie, Twoim pierwszym krokiem powinno być kupno klawiatury. Bez niej, szkoda czasu i nerwów. Klawiatur na rynku jest wiele, więc jest z czego wybierać. Ja mam .

Aplikacje

Aplikacje do odbierania poczty (Mail) i do przeglądania stron www (Safari) masz na iPadzie w standardzie – są „za darmo”, jeżeli nie Ty płaciłeś za iPada.
Trzecią aplikacją, którą musisz poznać jest App Store – wstęp do sklepu, gdzie możesz kupić inne przydatne do pracy narzędzia.

Aplikacje pierwszej potrzeby

 1. GoodReader – do zarządzania plikami, a właściwie do otwierania formatów, z którymi nie radzi sobie iPad. Jest ich całkiem sporo, wiec ta aplikacja na start będzie bardzo pomocna.
 2. Dropbox (lub inna) – do zarządzania dyskiem „w chmurze”. Za jej pomocą możesz synchronizować pliki na komputerze i iPadzie.
 3. Pakiet „Office” na iPada, czyli Pages, Numbers, Keynote. Podane odpowiedniki są niestety mocno ograniczone i tylko na filmach reklamowych pozwalają na redagowanie książek.
 4. Flipboard – świetnie nadaje się do czytania wszystkich rzeczy z Internetu w jednym miejscu.
 5. AvidStudio – jeżeli chcesz bawić się w tworzenie filmów.

To tyle z niezbędnika na dobry start.
Powodzenia!

Komentarze

Pokaż regulamin komentowania

 1. Odpowiedzialność za treści komentarzy zamieszczanych na blogu ponosi wyłącznie użytkownik będący autorem komentarza.
 2. Komentujemy za pomocą wtyczki do komentarzy z Facebooka.
 3. Przez administrację bloga będą usuwane komentarze:
  1. zawierające wulgaryzmy, obrażające inne osoby lub firmy
  2. zawierające linki reklamowe lub same będące reklamą.
 4. Dziękujemy za komentarze odnośnie ewentualnych błędów gramatycznych lub ortograficznych – po ich korekcji, takie komentarze będą usunięte.
 5. I jak zwykle, regulamin może ulec zmianie.