Statystyki

Po 4 tygodniach pracy z iPade, zostały tylko małe szlify, jeżeli chodzi o aplikacje. Mam chyba wszystkie, które potrzebne są do efektywnej pracy. Dowiedziałem się jednak, że jest także Analytics na iPada. Grzech nie sprawdzić.

Smartfon

Statystyki, a tak naprawdę dane jakich dostarczają w mojej branży, są bardzo ważne. Nie raz i nie dwa, na spotkaniach z klientami, sprawdzałem aktualne wyniki kampanii na telefonie za pomocą aplikacji Fast Analytics. Bardzo fajna aplikacja na smartfon, szybka i bezpłatna.

Tablet

Na tablecie korzystam z Analyticsa poprzez interfejs www. Tablet z kartą z dostępem do Internetu działa tak samo dobrze jak smartfon z Fast Analytics. I już do tego zastosowania przydał mi się na spotkaniu. Opowiadając o tym, jak idzie naszej aplikacji mobilnej, mogłem pokazać klientowi co w niej interesuje użytkowników – Analyticsa można podłączyć pod aplikacje mobilne, tak jak pod strony www.

Aby mieć pewność co do tego, że interfejs www Analyticsa na tablecie, to to samo co „na laptopie”, poprosiłem Czarka z Działu Analiz o sprawdzenie. Zgadza się – to ten sam interfejs. Zatem coś ekstra będzie musiało znaleźć się w aplikacji tabletowej, żeby dało się mnie od tego interfejsu odciągnąć.

Aplikacja Analytics  jest bezpłatna. Ma mniej funkcjonalności niż poprzez www. Chyba, że czegoś nie „odhaczyłem”? Mogę sobie dokupić ekstra wersję (Premium), żeby robić coś więcej, ale na 24 godziny opcja ta jest bezpłatna do przetestowania. To akurat mi się podoba. Do tej pory, w przypadku innych aplikacji czułem, że kupuję kota w worku. Chociaż wiem, że można „zwrócić” aplikację, nigdy tego nie testowałem.

Ale heca! Internet Explorer na 6. miejscu, jeśli chodzi o popularność przeglądarek na moim blogu! A pamiętam kiedy miał blisko 90% w polskim Internecie!

A tak wyglądają mobilni wielbiciele mobilizacja.eu. Widać dużą dziurę pomiędzy liderem, a resztą.

Interfejs nie przekonuje mnie w porównaniu z www. Chyba nie mam czego tutaj szukać, wracam do dostępu przez www.

Podsumowanie

Po przeanalizowaniu statystyk mobilizacja.eu za pomocą aplikacji Analytics na iPada, wracam do Analyticsa przez interfejs www. Po raz kolejny nie widzę sensu w rozwijaniu aplikacji na tablet, gdy interfejs www pozwala na więcej.

Komentarze

Pokaż regulamin komentowania

  1. Odpowiedzialność za treści komentarzy zamieszczanych na blogu ponosi wyłącznie użytkownik będący autorem komentarza.
  2. Komentujemy za pomocą wtyczki do komentarzy z Facebooka.
  3. Przez administrację bloga będą usuwane komentarze:
    1. zawierające wulgaryzmy, obrażające inne osoby lub firmy
    2. zawierające linki reklamowe lub same będące reklamą.
  4. Dziękujemy za komentarze odnośnie ewentualnych błędów gramatycznych lub ortograficznych – po ich korekcji, takie komentarze będą usunięte.
  5. I jak zwykle, regulamin może ulec zmianie.